Головна сторінка Інтернет-ресурси 24 червня 2017
українська росiйська англiйська


Якщо Вас цікавить інформація щодо державного боргу України - натисніть сюди

Якщо Вас цікавлять основні показники фінансового стану України - натисніть сюди

Якщо Вас цікавить інформація щодо споживання та тарифів на газ та тепло - натисніть сюди

« Червень 2017
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Інформація для підприємств, установ організаційІнформація для підприємств, установ і організацій з найбільш актуальних (поширених) питань у сфері державного боргу
29.04.2011 | 11:14 | Міністерство фінансів України версія для друку

Запитання

Відповідь

1

Коли Міністерство фінансів планує здійснити наступний вихід на зовнішні ринки капіталу?

Випуск облігацій зовнішньої державної позики 2011 року засвідчив відкритість міжнародних ринків боргового капіталу для України та високу довіру найбільших світових інвесторів до нашої держави.

Прийняття рішення про випуск облігацій зовнішньої державної позики у другому півріччі 2011 року залежить від кон’юнктури міжнародних ринків капіталу.

Для підтримання інвестиційного іміджу України, розширення кола інвесторів та встановлення з ними довгострокових відносин необхідно бути активним гравцем на міжнародних риках капіталу та здійснювати вихід на них декілька разів на рік.

Це дає змогу Уряду впроваджувати  виважену та гнучку політику у сфері управління державним боргом виходячи з відповідних планів і обґрунтованих прогнозів потреби держави у фінансових ресурсах.

 

2

Дайте оцінку інвестиційної привабливості України для міжнародних інвесторів?

Завдяки  реалізації у 2010-2011 роках ефективної бюджетної політики, проактивним інноваційним підходам  у секторі управління державними фінансами,  зростанню макроекономічних показників, а також успішному управлінню грошово-фінансовою системою Уряду України вдалося стримати негативні тенденції погіршення інвестиційного іміджу держави у посткризовий період.

Разом з тим,  політична стабільність, а також ефективна та плідна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями (МВФ, Світовим банком, ЄБРР та іншими) створили передумови підвищення суверенних кредитних рейтингів України провідними міжнародними рейтинговими агентствами на декілька позицій (Fitch Ratings BB; Standard and Poors BB; Moodys Investors Service Ba3”; Rating and Investment Information, Inc -  BB).

 

3

Чим зумовлено регулярне зниження ставок дохідності  за ОВДП?

Міністерство фінансів проводить зважену політику державних запозичень згідно із заздалегідь розробленими та оприлюдненими графіками проведення розміщень ОВДП. Крім того, фахівці Міністерства постійно здійснюють оцінку фактичного рівня попиту на внутрішньому ринку, в тому числі і шляхом проведення консультацій з первинним дилерами  та вивченням їх пропозицій і оцінок. Відсоткові ставки за державними цінними паперами відповідають фактичному попиту та пропозиції на первинному та вторинному ринках, що забезпечує ефективне ціноутворення.

 

4

Просимо надати роз’яснення щодо порядку погодження здійснення державними підприємствами, у тому числі господарськими товариствами (крім банків), у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій (часток, паїв), залучення кредитів (позик), надання гарантій або поруки за такими зобов'язаннями відповідно до частини четвертої статті 67 Господарського кодексу України.

 

На виконання абзацу восьмого пункту 31 Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI (доручення Прем’єр-міністра України від 26.08.2010 № 47770/2/1-10), Міністерством фінансів підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку погодження здійснення державними підприємствами, у тому числі господарськими товариствами (крім банків), у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій (часток, паїв), залучення кредитів (позик), надання гарантій або поруки за такими зобов'язаннями» (далі – проект постанови).

З метою належного виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проект постанови, як проект регуляторного акту, оприлюднено 10.11.2010 на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет.

Міністерством фінансів України було подано проект постанови на розгляд Кабінету Міністрів України 15.12.2010.

Пропонуємо при підготовці документів для погодження внутрішнього довгострокового або зовнішнього запозичення керуватися зазначеним проектом постанови.

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Міністерство фінансів України
Rambler's Top100