Головна сторінка Інтернет-ресурси 25 червня 2017
українська росiйська англiйська


Якщо Вас цікавить інформація щодо державного боргу України - натисніть сюди

Якщо Вас цікавлять основні показники фінансового стану України - натисніть сюди

Якщо Вас цікавить інформація щодо споживання та тарифів на газ та тепло - натисніть сюди

« Червень 2017
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
початок діапазону
дд мм рр
кінець діапазону
дд мм рр
[Показати]

Про Мінфін  »  План заходів Міністерства фінансів України з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2014-2015 рокахПлан заходів Міністерства фінансів України з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку "Україна-2020" у 2015 році
12.10.2015 | 15:15 | версія для друку

                                                                                                        

Інформація Міністерства фінансів України

про стан виконання плану заходів

 з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та
Стратегії сталого розвитку “Україна—2020” у 2015 році
 станом на 09.10.2015 року

 

Зміст заходу

Строк виконання

Відповідальні за виконання

Стан виконання

 

Результат виконання/економічний або соціальний ефект

 

Нова оборонна політика, що гарантує національну безпеку і обороноздатність України
та відновлення національного суверенітету на всій території держави

 

6

1) Забезпечення під час складання проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік пріоритетного спрямування бюджетних коштів на оборону та правоохоронну діяльність

до 15 вересня

Мінфін,
інші державні органи

Виконано

У проекті Державного бюджету України на 2016 рік видатки на оборону і правоохоронну діяльність збільшені проти 2015 року на 10,5 млрд. грн. (або на 10,9%) і становлять 106,5 млрд. грн. (загальний фонд  -100,9 млрд. грн., спеціальний фонд – 5,6 млрд. грн.) або 4,71% ВВП. 

 

Разом з тим, внесений до Верховної Ради України проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» відкликано Урядом для подальшого доопрацювання з урахуванням необхідності проведення податкової реформи, забезпечення реструктуризації державного та гарантованого державою боргу і часткового його списання та продовження розгляду Радою національної безпеки і оборони України обсягу видатків на оборону та безпеку  

Зміцнення обороноздатності держави

 

 

Нова політика державного управління

 

49

Розроблення проектів нормативно-правових актів та здійснення заходів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин”

у строки, визначені у дорученнях Кабінету Міністрів України

центральні органи виконавчої влади

Виконується

1). Прийнято постанови КМУ:

- від 23.01.2015 №12 «Про внесення змін до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- від 25.02.2015 №68 «Про затвердження Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів за місцевими бюджетами у населених пунктах Донецької та Луганської областей, що розташовані на території проведення антитерористичної операції»

 

 

- від 18.03.2015 №123 «Про внесення змін до Порядку покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»

 

 

- від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- від 14.05.2015 №378 «Про затвердження Порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектору»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-                    від 16.09.2015 № 727 «Деякі питання стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2). Розроблено та направлено на погодження до заінтересованих ЦОВВ (листом від 16.02.2015 №31-09030-03-5/48121) проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку обслуговування коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Разом з цим, в даний час відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» триває процес ліквідації Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та утворення на їх базі Фонду соціального страхування України.

З метою врахування всіх особливостей діяльності фондів соціального страхування, Мінфін звернувся до Кабінету Міністрів України  (листом від  20.03.2015 № 31-09030-03-3/10030) стосовно зміни терміну виконання доручення щодо внесення проекту на розгляд Уряду на: «у місячний строк після утворення Фонду соціального страхування України».

Кабінетом Міністрів України погоджено пропозицію Мінфіну стосовно перенесення строку виконання  (доручення КМУ № 14/208/1-15 від 27.03.2015).

Наразі процедура утворення Фонду соціального страхування України не завершена.

 

 

 

Визначено порядок перерахування міжбюджетних трансфертів, зокрема, і нових видів – базової та реверсної дотацій, освітньої, медичної субвенцій та субвенції на підготовку робітничих кадрів, запроваджених в рамках реформи міжбюджетних відносин.

При цьому освітня та медична субвенції є джерелом фінансування видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, в тому числі на виплату заробітної плати та оплату інших захищених видатків.

 

 

Встановлено особливості перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам населених пунктів Донецької та Луганської областей, що розташовані на території проведення антитерористичної операції.

 

 

 

Приведено у відповідність з Бюджетним кодексом України умови надання позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, що сприятиме збалансуванню місцевих бюджетів.

 

 

Визначено порядок відбору програм і проектів, що фінансуватимуться за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, що дасть можливість місцевим органам влади формувати переліки об'єктів, та порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку.

 

 

 

 

Визначено порядок обслуговування коштів місцевих бюджетів в частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ у банках державного сектору та особливостей ведення бухгалтерського обліку виконання місцевих бюджетів та складання звітності про виконання місцевих бюджетів щодо таких коштів, що дасть змогу місцевим бюджетам ефективніше використовувати власні надходження бюджетних установ та кошти бюджету розвитку за рахунок зменшення документообігу та пришвидшення термінів проходження платежів через банківські установи.

 

 

 

 

Визначено порядок та умови надання стабілізаційної дотації  з державного бюджету місцевим бюджетам, а також затверджено розподіл стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2015 рік між місцевими бюджетами в обсязі 1 млрд. гривень для покриття фактичних диспропорцій при запровадженні нової моделі взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нова економічна політика

 

90

Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження трирічної бюджетної декларації

у тримісячний строк з дня опублікування Закону України “Про державне стратегічне планування”

Мінфін

На даний час Закон України “Про державне стратегічне планування” не прийнятий (головний  виконавець – Мінекономрозвитку, строк подання відповідного законопроекту до КМУ – 30 жовтня).

Створення нормативної бази для запровадження середньострокового бюджетного планування.

91

Здійснення консультативної, роз’яснювальної, методологічної роботи, організації навчальних заходів та періодичного підвищення фахового рівня (семінари, конференції, засідання за круглим столом, брифінги, робочі зустрічі), моніторингу впровадження нормативно-правових актів з питань внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту

до 30 грудня

Держфінінспекція
Мінфін

Виконується

В рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством фінансів Королівства Нідерландів та Держфінінспекцією (далі – Меморандум) з підтримки розвитку системи державного внутрішнього фінансового контролю (далі – ДВФК) організовано та проведено:

   «тренінг для тренерів» – досвідчених внутрішніх аудиторів, які в подальшому залучатимуться до проведення навчальних заходів (27-30 січня
2015 року, взяли участь 20 внутрішніх аудиторів та фахівців Держфінінспекції);

   тижневий поглиблений практичний тренінг з організації та проведення внутрішнього аудиту для внутрішніх аудиторів центральних органів виконавчої влади (16-20 лютого
2015 року, взяли участь 25 підготовлених на попередніх навчальних заходах внутрішніх аудиторів);

   практичний тренінг із внутрішнього аудиту ефективності для внутрішніх аудиторів обласних та Київської міської державних адміністрацій (17-20 березня 2015 року, взяли участь 20 внутрішніх аудиторів);

   практичний дводенний семінар на тему «Європейський досвід у сфері внутрішніх фінансових аудитів» (28 - 29 квітня 2015 року, взяли участь 5 фахівців Держфінінспекції та 16 внутрішніх аудиторів);

   тижневий поглиблений практичний тренінг з організації та проведення внутрішнього аудиту для внутрішніх аудиторів центральних органів виконавчої влади (18-22 травня
2015 року, взяли участь 25 підготовлених на попередніх навчальних заходах внутрішніх аудиторів);

   дводенний семінар із основних аспектів організації та проведення ІТ-аудиту для внутрішніх аудиторів органів державної влади (7-8 вересня 2015 року, взяли участь 30 внутрішніх аудиторів та фахівців Державної навчально-наукової установи «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України);

   семінар на тему «Методологічні та практичні аспекти розвитку внутрішнього аудиту та внутрішнього контролю» (18 вересня 2015 року, взяли участь 110 внутрішніх аудиторів);

   розпочато тритижневий тренінг із внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту (21 вересня - 09 жовтня 2015 року, беруть участь 55 внутрішніх аудиторів).

Крім того, з 23 лютого по 14 травня 2015 року за підтримки голландських експертів робочою групою у складі фахівців Держфінінспекції, Державної пенітенціарної служби України та Координаційного центру з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції України проведено 2 пілотні проекти щодо аналізу та оцінки системи фінансового управління і контролю у зазначеній Службі та Координаційному центрі, (взяли участь 12 та 10 осіб відповідно). В рамках зазначених пілотних проектів проведено 7 одноденних та 2 дводенних семінари.

З 28 травня по 3 липня 2015 року робочою групою у складі фахівців Держфінінспекції, Державної пенітенціарної служби України за підтримки голландських експертів проведено пілотний проект з внутрішнього фінансового аудиту в Державній пенітенціарній службі України, (взяло участь 12 осіб). В рамках проекту проведено два дводенні семінари, де представлено базові засади організації та проведення внутрішніх фінансових аудитів у Нідерландах, визначено напрями і методи  проведення внутрішнього фінансового аудиту в Службі.

17 вересня 2015 року керівництву Державної пенітенціарної служби України представлено результати пілотних проектів стосовно побудови системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. 

Держфінінспекцією проводиться роз’яснювальна та консультативна робота з питань внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, у тому числі шляхом надсилання оглядових, інформаційних та роз'яснювальних листів.

В рамках реалізації Меморандуму 11.03.2015, 20.03.2015 та 17.04.2015 проведено робочі зустрічі представників Мінфіну та Держфінінспекції із керівником українсько-голландського Проекту «Запровадження державного внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в Україні» Яном ван Тайненом, внутрішнім аудитором Центрального підрозділу аудиту Міністерства фінансів Королівства Нідерланди Манфредом ван Кестереном.

На зустрічах обговорено передумови і перспективи подальшої підготовки та проведення навчання внутрішніх аудиторів, структуру навчального посібника з внутрішнього аудиту.

02.06.2015 проведено робочу зустріч представників Мінфіну та Держфінінспекції із Координатором Технічної допомоги  Мінфіну Королівства Нідерланди Анжелік ван Хаастерен та голландськими експертами щодо напрямків співпраці на друге півріччя поточного року, а також подальшої підготовки навчального посібника та Програми розвитку і навчання з питань внутрішнього аудиту.

Підвищення фахового рівня внутрішніх аудиторів шляхом проведення навчальних заходів та надання роз’яснювальної і консультативної підтримки з питань внутрішнього контролю та аудиту, зокрема у січні-вересні
2015 року взяли участь у навчанні
294 внутрішніх аудитора.

94

Розроблення та прийняття нормативно-правових актів щодо планування та виконання показників результативності діяльності головних розпорядників бюджетних коштів

до 30 грудня

Мінфін

Виконано.

Накази Міністерства фінансів України від 15.06.2015 №553 «Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 грудня 2010 року №1536» та №554 «Про внесення змін до Інструкції з підготовки бюджетних запитів» зареєстровано в  Міністерстві юстиції України (відповідно 02.07.2015 за №771/27216 та 03.07.2015 за №773/27218) та оприлюднено в «Офіційному віснику України» від 24.07.2015 № 56».

Зміна підходів до формування результативних показників спрямована на забезпечення:

- висвітлення результатів діяльності розпорядників в межах бюджетних програм через оцінку ефективності державних послуг, що ними надаються;

- посилення обґрунтованості бюджетних видатків шляхом впровадження принципу «від першої гривні»;

- чіткої підпорядкованості результативних показників бюджетних програм стратегічним цілям, визначеним програмними (стратегічними) документами держави.

95

1) Схвалення Концепції створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи “Прозорий бюджет”

до 30 листопада

Мінфін
Казначейство
МІП

Виконується.

Здійснюється розроблення проекту Концепції

 

 

 

2) Розроблення технічного завдання на створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи “Прозорий бюджет”

до 30 листопада

Мінфін

Казначейство
МІП

Виконується.

 Здійснюється розроблення технічного завдання

Листом від 11.09.2015 №31-15020-09-5/28655 надано пропозиції Мінекономрозвитку  про вилучення підпункту з плану 2015 року та  включення до проекту плану заході на 2016 рік

 

96

1) Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону про створення служби фінансових розслідувань

до 30 серпня

Мінфін

Виконується.

Листом від 11.09.2015 №31-15020-09-5/28655 надано пропозиції Мінекономрозвитку продовжити термін подання проекту до 31 грудня.

21.09.2015 проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням реформи (щодо податкової міліції)» направлено на погодження до Мінекономрозвитку, МВС, Мінсоцполітики та ДРС.

Після отримання матеріалів погодження від зазначених органів виконавчої влади законопроект буде направлено до Мінюсту для проведення  правової експертизи.

 

 

 

2) Супроводження зазначеного проекту закону у Верховній Раді України

до прийняття відповідного закону

Мінфін

 

 

97

Проведення моніторингу показника “дефіцит сектору загальнодержавного управління” (без дефіциту НАК “Нафтогаз України”)

відповідно до встановлених протягом дії спільної з МВФ угоди «структурних маяків»

Мінфін

Виконується.

Міністерством фінансів України проводиться щоденний моніторинг показника дефіциту сектора загальнодержавного управління відповідно до Меморандуму МВФ.

Маяк на І півріччя 2015 року дотримано.

Дефіцит сектора загальнодержавного управління за І півріччя 2015 року становив «-8,7» млрд. грн. при маяку у сумі 32,7 млрд. гривень.

На січень-вересень 2015 року встановлено маяк у сумі 40,7 млрд. грн., фактично за місяців  дефіцит сектора загальнодержавного управління становив                «-30,3» млрд. гривень.

108

1) Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині надання податкових консультацій

до 30 березня

Мінфін
ДФС

Мінекономрозвитку
Мін’юст

Виконано

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків)» (реєстр. № 2004 від 03.02.2015), яким, зокрема, пропонується внести зміни до Податкового кодексу, які надають право Міністерству фінансів здійснювати узагальнення податкових консультацій.

Дорученням Прем’єр-міністра України від 17.08.2015 № 33693/1-15 зазначений пункт знято з контролю.

Надано право Міністерству фінансів здійснювати узагальнення податкових консультацій.

 

2) Супроводження зазначеного проекту закону у Верховній Раді України

до прийняття відповідного закону

Мінфін
ДФС

Мінекономрозвитку
Мін’юст

Виконано

Закон України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків)»

 

 

3) Розроблення та прийняття нормативно-правового акта щодо скорочення кількості та обсягів податкової звітності, розширення можливостей безперешкодного дистанційного звітування та сплати податків (електронні сервіси)

до 1 вересня

Мінфін

Виконано. Знято з контролю

Реалізувати зазначений захід шляхом прийняття одного нормативно-правового акта неможливо, оскільки відповідно до Податкового кодексу кожен податок чи збір має окрему форму звітності.

Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71), зокрема скорочено кількість податків і зборів з 22 до 11. У результаті скорочення та трансформації податків зменшено відповідно і кількість окремих форм податкової звітності. Наказом МФУ від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» скасовано форми декларацій з плати окремих платежів та затверджено лише одну  декларацію з рентної плати. Наказом МФУ від 27.05.2015 №520 скасовано форми та Порядок заповнення торгових патентів, форми заявки на придбання торгових патентів. Наказом МФУ від 19.06.2015 затверджено нові спрощені форми податкових декларацій для платників єдиного податку I-III груп, а також розроблена нова форма декларації для IV групи платників  єдиного податку, до якої віднесені с/г товаровиробники.  

Крім того, Законом № 71 запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, яка почала діяти з 1 січня 2015 року.

Із запровадженням такої системи передбачається скоротити витрати держави на адміністрування податку на додану вартість, знизити адміністративний тиск на бізнес, скоротити та спростити звітність з податку на додану вартість.

Також для платників податків запроваджено електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».

Електронним кабінетом платника податків можуть скористатися платники податків - юридичні особи, фізичні особи - підприємці і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають підключений до Інтернету комп'ютер та електронні ключі цифрового підпису, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту, АЦСК «Masterkey» та ІВК.

На сьогодні в Електронному кабінеті платника податків реалізовано такі можливості:

- звітність подається пакетом (декларація з усіма додатками);

- обов'язкові реквізити звітності заповнюються автоматично, даними платника, наявними в базі даних Державної фіскальної служби;

- є можливість перевірити звітність на наявність арифметичних помилок;

- немає розриву у часі, між відправленням звітності платником, отриманням ним повідомлення про доставку звітності в ДФС і отриманням ним підтвердження про прийняття звітності;

- квитанції про отримання і прийняття звітності надходять платнику протягом декількох хвилин тощо.

Водночас в рамках проведення податкової реформи планується і в подальшому здійснювати заходи щодо скорочення кількості та обсягів податкової звітності та удосконалення електронних сервісів.

Міністерство  фінансів листом від 21.08.2015 № 31-11110-03-3/26954 звернулось до Прем’єр-міністра України з проханням зняти з контролю виконання заходу.

Дорученням Прем’єр-міністра України від 09.09.2015 № 15227/215/1-15 зазначений пункт знято з контролю.

 

111

1) Розроблення та прийняття нормативно-правових актів для забезпечення реалізації процедури досягнення податкового компромісу

до 30 листопада

Мінфін

Термін не настав

 

2) розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині запровадження одноразового добровільного декларування

до 30 листопада

Мінфін

Термін не настав

 

112

Розроблення та прийняття нормативно-правових актів у частині застосування реєстраторів розрахункових операцій

до 30 листопада

Мінфін

Термін не настав

 

116

Проведення переговорів щодо укладення нових міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування та внесення змін до діючих договорів, зокрема з Кіпром, Швейцарією, Люксембургом, Нідерландами

протягом року

Мінфін
ДФС
МЗС
Мін’юст
Мінекономрозвитку

Виконується

1) Прийнято розпорядження КМУ від 15.06.2015 № 599-р «Про підписання Протоколу між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та до Протоколу до неї, вчинених у м. Київ 30 жовтня 2000 року».

2) Верховною Радою прийнято Закон України «Про ратифікацію Конвенції між Урядом України та Урядом Ірландії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та доходи від відчуження майна і Протоколу до неї» від 15.07.2015 №606-VIII

3) Міністерство фінансів з метою підписання Угоди між Урядом України та Урядом Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та капітал розробило та 16.09.2015 надіслало на розгляд КМУ проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. № 722-р».

4) 22 вересня 2015 року в м. Києві відбулися переговори стосовно перегляду окремих статей Конвенції між Урядом України та Урядом Великого Герцогства Люксембург про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на капітал, підписаної у м. Києві 6 вересня 1997 року. За результатами переговорів було погоджено статті стосовно оподаткування процентів та роялті. Сторонам вдалося вирішити усі спірні питання та повністю узгодити текст проекту Протоколу про внесення змін до Українсько-Люксембурзької Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. 

5) У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Чеської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно» (р.н.0066 від 22.09.2015)

 

 

118

Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проектів нормативно-правових актів щодо внесення змін до актів податкового та бюджетного законодавства

до 30 листопада

Мінфін

Термін не настав

 

120

Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту нормативно-правового акта щодо затвердження граничної чисельності працівників ДФС

до 31 березня

Мінфін
ДФС

Виконується.

Доручення Прем’єр-міністра України від 03.08.2015 №15227/169/1-15 – продовжити роботу з виконання заходу (термін - до 25.09.2015)

25.09.2015  КМУ направлено лист Мінфіну № 31-11110-03-3/30198  з проханням підтримати спільну позицію Мінфіну та ДФС про доцільність розгляду питання скорочення граничної чисельності ДФС та її територіальних органів після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови «Про реорганізацію окремих територіальних органів Державної фіскальної служби».

Довідково: проект постанови «Про реорганізацію окремих територіальних органів Державної фіскальної служби» 16.09.2015 направлено до Міністерства юстиції для проведення правової експертизи

 

 

147

Капіталізація АТ  “Ощадбанк” та АТ “Укрексімбанк”

протягом року

Мінфін

Станом на 05.10.2015 капіталізація  АТ  “Ощадбанк” та АТ “Укрексімбанк” не здійснювалась

 

Нова політика енергетичної незалежності

252

1) Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” щодо ведення бухгалтерського обліку та формування фінансової звітності видобувних компаній виключно за міжнародними стандартами

до 30 червня

Мінфін

Виконано

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» листом від 30.06.2015 № 31-11410-02-3/21028 подано на розгляд Уряду.

04.08.2015 проект закону схвалено на засіданні Урядового комітету з питань економічного розвитку та європейської інтеграції. 05.08.2015 проект закону схвалено на засіданні КМУ.

 

Прийняття законопроекту сприятиме гармонізації національного законодавства у сфері бухгалтерського обліку і фінансової звітності із законодавством Європейського Союзу та МСФЗ

 

2) Супроводження зазначеного проекту закону у Верховній Раді України

до прийняття відповідного закону

Мінфін

Виконується

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зареєстровано у ВРУ за №2486а від 10.08.2015

 

284

1) Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині перегляду системи оподаткування підприємств, які провадять господарську діяльність з видобутку нафти, конденсату та природного газу, згідно з рекомендаціями місії МФВ та після громадського обговорення за участю представників державних та приватних нафтогазодобувних компаній

до 30 червня

Мінфін

Виконано

Питання перегляду системи оподаткування підприємств, які провадять господарську діяльність з видобутку нафти, конденсату та природного газу, було врегульовано з прийняттям таких законодавчих актів: Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Водночас на виконання доручення КМУ від 26.03.2015 №12950/0/1-15 до пункту 1 протокольного рішення від 26 березня 2015 року під головування Прем’єр-міністра разом з Мінекономрозвитку, Мінприроди, Міненерговугілля, ДФС, представників міжнародних інституцій та об’єднань бізнесових кіл було утворено робочу групу з опрацювання питання  вдосконалення у короткостроковій перспективі оподаткування суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з видобутку газу. Таким чином, подальша робота з підготовки законопроекту на виконання п.284.1 Плану заходів здійснювалась в рамках реформування рентної плати за користування надрами для видобування природного газу.

Листом від 14.07.2015 № 31-11140-08-3/22766 проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування суб’єктів господарювання, що здійснюють видобування газу природного)» подано на розгляд Уряду.

Проект схвалено на засіданні КМУ від 14.07.2015 року та зареєстровано у ВРУ за р.№2352а від 14.07.2015.

Листом від 11.09.2015 №31-15020-09-5/28655 надано пропозиції Мінекономрозвитку що вилучення слів «нафти, конденсату та» зі змісту заходу

Встановлення нового режиму оподаткування видобутку природного газу, що сприятиме залученню інвестицій у галузь

2) супроводження зазначеного проекту закону у Верховній Раді України

до прийняття відповідного закону

Мінфін

Міністерством фінансів забезпечувалось супроводження законопроекту р.н. 2352а при його розгляді на засіданні Комітету з питань податкової та митної політики  та пленарному засіданні Верховної Ради України.

06.010.2015 законопроект р.н. 2352а від 14.07.2015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування суб'єктів господарювання, що здійснюють видобування газу природного)» не набрав необхідної кількості голосів при голосуванні в першому читанні.

В першому читанні прийнято законопроект р.н.2835

 

 

 

Нова соціальна політика

 

296

3) розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону про внесення змін до Митного кодексу України з метою встановлення рівних підходів до всіх застрахованих осіб (щодо виключення частин другої—четвертої статті 590)

до 30 березня

Мінфін

Виконано

Закон України від 02.03.2015 №214-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо посадових осіб органів доходів і зборів» (набрав чинності з 1 квітня 2015 року)

Відміна спеціального порядку здійснення виплат, які носять страховий характер для посадових осіб органів доходів і зборів.

Реалізація закону забезпечить збалансування бюджету Пенсійного фонду України та сприятиме ефективному і раціональному використанню бюджетних коштів.

 

5) розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу України з метою встановлення рівних підходів до всіх застрахованих осіб (виключення пунктів 346.2 -346.4 статті 346)

до 30 березня

Мінфін

Виконано

Закон України від 02.03.2015 №215-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо посадових осіб контролюючих органів» (набрав чинності з 1 квітня 2015 року)

Відміна спеціального порядку здійснення виплат, які носять страховий характер для посадових осіб контролюючих органів.

 Реалізація закону забезпечить збалансування бюджету Пенсійного фонду України та сприятиме ефективному і раціональному використанню бюджетних коштів.

Політика міжнародної допомоги

365

2) забезпечення координації та моніторингу виконання положень спільної з МВФ угоди в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF)

протягом строку дії програми

Мінфін

Виконується

21.07.2015 було підписано Лист про наміри Уряду України та Національного банку України щодо завершення першого перегляду спільної з МВФ програми «Механізм розширеного кредитування» на загальну суму 17,5 млрд. дол. США

31.07.2015 відбулося засідання Ради директорів МВФ, за результатами якого було схвалено оновлений Лист про наміри разом із додатками та прийнято рішення щодо виділення траншу у сумі близько 1,7 млрд. дол. США, який було отримано 4 серпня.

Згідно доручення Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 №33862/19/1-14 до 10 числа кожного місяця Мінфін повинен подавати до КМУ інформацію щодо стану виконання структурних маяків та кількісних критеріїв ефективності Меморандуму про економічну та фінансову політику спільної з МВФ програми «EFF».

 

 

Забезпечення безперервного функціонування бюджетної та фінансової систем

 

3) підписання Угоди про позику між МБРР та Україною в рамках проекту «Друга позика на політику розвитку» (500 млн.грн.)

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Виконано

 

Прийнято розпорядження КМУ від 17.04.2015 № 372 "Питання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту "Друга позика на політику розвитку" .

27 серпня 2015 року підписано Угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо залучення Другої позики на політику розвитку.

31 серпня 2015 року кошти позики в сумі 500,0 млн. дол. США єдиним траншем надійшли на рахунок Державної казначейської служби України у Національному банку України.

Кошти будуть спрямовані на фінансування державного бюджету та підтримку політики розвитку, що сприятиме подальшому реформуванню економіки та позитивній динаміці економічного зростання в Україні.

 

4) підписання Угоди про позику між МБРР та Україною в рамках проекту «Друга позика на політику розвитку у фінансовому секторі (500 млн. доларів США)

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Виконано

Прийнято розпорядження КМУ від 12.08.2015 № 830-р "Питання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту "Друга програмна позика на політику розвитку фінансового сектору".

Переговори щодо проекту «Друга програмна позика на політику розвитку у фінансовому секторі» завершено 21 серпня 2015 р. 

16 вересня 2015 року підписано Угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо залучення позики.

18 вересня 2015 року кошти позики в сумі 500,0 млн. дол. США єдиним траншем надійшли на рахунок Державної казначейської служби України у Національному банку України.

Кошти будуть спрямовані на фінансування державного бюджету

 

8) проведення що півроку та щороку переглядів портфеля проектів Світового банку в Україні

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

інші центральні органи виконавчої влади

АТ «Укрексімбанк» (за згодою)

 

Виконано

2 вересня 2015 року під головуванням заступника Міністра фінансів з питань європейської інтеграції  Артема Шевальова та Директора представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фана, за участі центральних органів виконавчої влади, проведено Перегляд проектного портфелю Світового банку в Україні.

Моніторинг впровадження проектів,  досягнутих результатів і погодження наступних заходів, які сприятимуть подальшому поліпшенню показників впровадження портфеля проектів.

 

10) забезпечення співпраці із Світовим  банком щодо реалізації прийнятої в лютому 2012 року Стратегії партнерства з Україною на 2012 -2016 роки

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Міненерговугілля

Мінінфраструктури

Укравтодор

Мінрегіон

АТ «Укрексімбанк» (за згодою)

Мінсоцполітики

МОЗ

 

Виконується

В рамках Стратегії партнерства з Україною на 2012 -2016 роки у серпні-вересні 2015 року до загального фонду Державного бюджету України на його фінансування залучено дві системні позики Світового банку загальним обсягом 1,0 млрд. дол.. США, зокрема: 500,0 млн. дол. США – Друга позика на політику розвитку, 500,0 млн. дол. США – Друга програмна позика на політику розвитку фінансового сектору.

Завершуються заходи з підготовки Третього проекту покращення автодоріг України вартістю 560 млн.дол.США.
29 вересня 2015 р. проведено переговори між делегаціями України та МБРР щодо укладення Угоди про позику.

Схвалення позики Радою Директорів Світового банку очікується 3 листопада 2015 р.

Залучення додаткових ресурсів на фінансування державного бюджету та на впровадження інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку України.

 

11) проведення щорічного перегляду портфеля проектів ЄБРР в Україні

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Міненерговугілля

Мінінфраструктури

Укравтодор

Мінрегіон

 

 

Виконується

Наразі очікується інформація ЄБРР щодо дати проведення перегляду портфеля проектів ЄБРР в Україні

 

 

12) забезпечення співпраці з ЄБРР в рамках реалізації стратегії, що буде затверджена ЄБРР на наступний чотирирічний період

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Міненерговугілля

Мінінфраструктури

Укравтодор

Мінрегіон

 

Виконується

Співпраця в рамках стратегії буде здійснюватися після прийняття ЄБРР стратегії щодо України на наступний чотирирічний період. На даний час співпраця здійснюється відповідно до укладених міжнародних договорів та  документів Банку

Впровадження інвестиційних проектів  у пріоритетних сферах економіки.

 

15) проведення щорічного перегляду портфеля проектів ЄІБ в Україні

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Міненерговугілля

Мінінфраструктури

Укравтодор

Мінрегіон

МОН

 

Виконано

Перегляд  портфелю проектів ЄІБ в Україні відбувся 29.09.2015

Здійснено перегляд проектного портфелю ЄІБ в Україні та визначено план дій на наступний рік.

 

17) підписання Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Японії Кредитної угоди про Позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентство міжнародного співробітництва у якості спів фінансування Другої позики на політику розвитку МБРР (300 млн. дол. США)

У строки підписання Угоди про Позику (друга позика на політику розвитку) між Україною та МБРР

Мінфін

Мінекономіки

Мінюст

МЗС

Виконується

3-4 вересня 2015 року в Україні перебувала місія Японського агентства міжнародного співробітництва, в рамках якої  відбулися зустрічі в Міністерстві фінансів з питань підготовки Кредитної угоди про Позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ.

29 вересня 2015 року надання позики схвалено Радою Директорів Японського агентства міжнародного співробітництва.

Очікується схвалення позики Урядом Японії.

Після надання Японською стороною проекту Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Японії Мінфін забезпечить здійснення необхідних заходів  для підписання угод.

Залучення 300 млн. дол. США, які надійдуть єдиним платежем до загального фонду Державного бюджету України.

Кошти будуть спрямовані на фінансування державного бюджету

 

18) організаційно-аналітичне забезпечення  проведення засідання Координаційної Групи Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля

протягом року

Мінфін

Мінекономрозвитку

Засідання Координаційної Групи Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля планується провести  в жовтні цього року.

 

 

19) організаційно - аналітичне  забезпечення участі української делегації у засіданні Асамблеї вкладників фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля

до 31 грудня

Мінфін

Мінекономрозвитку

Засідання Асамблеї вкладників фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля планується провести  в грудні  цього року

 

 

 

Розробник: Корпорація "Cофтлайн" (Україна) © Міністерство фінансів України
Rambler's Top100